„Fontos, hogy mi, magyarok elhiggyük, ebből a kicsi országból igenis győztesek tudunk lenni” – mondja Hosszú Katinka. Az életéről szóló film forgatását terápiaként élte meg, és noha az olimpiai arany bánta, a covid időszakáért is hálás, általa jobban megismerte önmagát. Címlapos interjúnkban a háromszoros olimpiai bajnok úszóval és Lajos Tamással, a Katinka című film producerével beszélgettünk.
A járvány után megpróbáltam visszaállni a robotüzemmódba, de az már nem ment”
– fogalmazott az úszónő interjúnkban.
„Sokak szerint nem a harmadik világháború küszöbén állunk, hanem már javában benne vagyunk” – írja vezércikkünkben, az Első karakterben Szalai Zoltán főszerkesztő.
Közélet
Milyen politikai jövője lehet az országgyűlési választási kudarc után a főpolgármesternek? Elfelejti-e neki Gyurcsány Ferenc, hogy zsarolással vádolta meg? Megbocsátják-e neki a többiek Márki-Zay Pétert? Az ellenzéki gyászmunka része lehet Karácsony Gergely belső hibáztatása és szerepének tisztázása is – a részletekről közélet rovatunkban olvashatnak.
A Fidesz-vezérkar örök csendestársa volt, Brüsszelben a környezetvédelem élharcosává vált. Köztársasági elnökként még határozottabban küzdött a klímaváltozás ellen, az ENSZ nemzetközi rendezvényein rendszeresen felszólalt. Tíz év után távozik az államfői posztról Áder János – mérlegre tettük a tevékenységét.
A nyugati konzervatívok legsikeresebb politikai mozgalma jelenleg a magyar jobboldal – mondja Szánthó Miklós. Az Alapjogokért Központ főigazgatójával a választási eredmények tanulságairól és a CPAC Hungary konferenciáról beszélgettünk.
„A liberálisok azok, akik még egy háborús helyzetben is gőzerővel dolgoznak az ideológiai projektjeiken” – hívja fel a figyelmet.
Navracsics Tibor kormánybiztos a V4-ek kapcsolatának előzményeiről és jövőjéről ír publicisztikájában.
„Magyarország iránytű a világ konzervatívjai számára” – írja Knopf Alexandra, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója annak apropóján, hogy jövő héten Budapest ad otthont a CPAC-nek.
Külhon & Külföld